Renault Latitude Nasıl? Renault Latitude Alınır Mı?

Bugünki konuğumuz; dijital kataloğu ile Renault Latitude. Anlatmaya Kore’den başlamak gerek. Bu model aslında Renault-Samsung SM5.

Hikayesi 1998’e dayanıyor. Latitude olarak bildiğimiz 3. nesli 2009’da çıktı. KPQ kodlu ilk neslinin tasarımını görünce dersiniz ki bu bir Güney Kore otomobili. Tasarımı gayet karakteristik.

Biz 1.5 dCi motoru ile tanısak da 240 BG 3.0 dCi V6 ve 3.5L V6 motora bile sahip. Gerçi Türkiye’de hangi modele 1.5 dCi motor taksan her türlü alınıp satılır diye düşünüyorum.

Renault Latitude alınır mı?
Renault Latitude alınır mı?

Donanım olarak gayet dolu. Panoramik tavan, üç bölgeli otomatik klima, iyonizer, çift parfüm kapsülü, Bose marka müzik sistemi ve masaj fonksiyonlu sürücü koltuğu gibi özelliklere sahip.

Ancak bu otomobil pek tutmadı. Anladığım üzere Türkiye’de satılan ilk versiyonda 1.5 dCi motoru sadece manuel vites ile satılmış, daha sonra bu motora EDC şanzıman eşlik etmiş. Biliyorsunuz, Türk tüketicisi de dizel motor+otomatik vitesi çok sever.

Samsung SM5’ten aynen aktarıldığı için dış tasarımı klasik Renault çizgilerinden farklı.

Renault Latitude yorumları
Renault Latitude yorumları

Donanım bakımından sınıfının en iyilerinden olsa da kullanıcısına görsel olarak hiçbir şey vaat etmiyordu. Laguna’nın karakteristik tasarımından sonra Latitude çok yavan kalıyordu. Yalan yok, bence rakiplerinin yanında da silik kalıyordu. Akılda kalan herhangi bir detay olmadığını söyleyebilirim.

Rakipleri Insignia, Accord, Superb ya da Passat gibi modellerin kendine özgü bir tasarımı, albenisi var. Ben tasarıma bakmam, işlevselliğe bakarım diyorsanız tamam. Latitude tam sizlik. Kim masaj yapan ısıtmalı bir koltukta soğuk bir gecede tertemiz havalı bir kabinde sürüş yapmak istemez ki?

Yorumlar genellikle geniş iç hacim sunduğu yönünde. Diğer yorumlar da D segment, makam otomobili, ailelere uygun ve geniş iç hacim üzerine.

Arıza çıkarıyor mu veya sürüşü, konforu nasıldır sorularımın cevabını verecek güvenilir bir yoruma ulaşamadım. Siz biliyorsanız yorumlarda buluşalım.

Renault Latitude iç tasarımı

Donanım ve hacim olarak değerlendirdiğinizde D segmentte en uygun fiyatlı modellerden. Hatta ikinci elde tartışmasız fiyat/performansı en yüksek araçlardan biri oluyor.

Latitude ile anınız varsa, bu otomobili sürdüyseniz yorumlarınızı çok merak ediyorum.

#renault #renaultlatitude

Renault Latitude Yorumları

Gerçek kullanıcı yorumlarını okumak için Instagram gönderimize tıklayın. Altında uzun süredir kullanan Renault Latitude sahiplerinin gerçek yorumlarını inceleyin. Buradan da ulaşabilirsiniz: https://www.instagram.com/p/CnPnKNCKWL3/

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Arabagen (@arabagencom)’in paylaştığı bir gönderi